درحال بارگذاری

بهمن 8, 1395 0

بخشنامه ۲۰۰/۹۵/۷۸-ضوابط اجرایی هزینه استهلاک دارایی ها و هزینه های تاسیس

نوشته شده توسط :مدیر اصلی دربهمن 8, 1395

بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۵/۷۸
تاریخ: ۹۵/۱۱/۰۱

مخاطبان : امور مالیاتی شهر و استان تهران

موضوع: مقررات و ضوابط اجرایی مرتبط به هزینه استهلاک دارایی ها و هزینه های تاسیس به انضمام جداول دارایی های استهلاک پذیر( موضوع مقررات ماده ۱۴۹ اصلاحی)

در اجرای مقررات قسمت اخیر ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ به پیوست مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به هزینه استهلاک دارایی ها (شامل ۲۱ ماده و ۴ تبصره) به انضمام جداول دارای های استهلاک پذیر (شامل ۲۵ گروه و ۱۳ صفحه) که به پیشنهاد شماره ۲۰۰/۱۶۱۹۹ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ این سازمان در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ به تصویب وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی رسیده است، جهت اجرا ابلاغ میگردد.

شایان ذکر است مقررات و جداول مذکور، صرفا در مورد اشخاص حقوق و صاحبان مشاغل موضوع ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم که سال مالی آنها از ابتدای ۱۳۹۵(۱۹۵/۰۱/۰۱) و به بعد شروع میگردد، جاری خواهد بود.

بدیهی است نحوه محاسبه استهلاک داراییهای متعلق به اشخاص مذکور برای دوره مالی که سالی مالی آن قبل از تاریخ مزبور شروع گردیده است، تابع مقررات مواد ۱۴۹-۱۵۰-۱۵۱ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۱۳۸۰/۱۱/۲۷ خواهد بود.

 

 

منبع: اخبار حسابداری ایران

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

مشتری های ما

برخی از شرکت های طرف قرارداد شرکت آما پردازش ایساتیس

تمامی حقوق مادی و معنوی این سامانه برای شرکت آماپردازش ایساتیس محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.